СІРІУС публічно засуджено

Комісія з журналістської етики публічно засудила дії журналістів Інформаційного агентства «Сіріус» та звернула увагу на неприпустимість використання професійного статусу журналіста в інших видах діяльності.
Про це ІБ «Сек’юріті ЮЕй» повідомив Дмитро Березка, власник і директор компанії «КомСервіс».
Згідно висновків Комісії, журналісти ІА «Сіріус» (серед яких була особа, схожа на директора охоронної фірми «Сіріус» Ігоря Ніколенко) 8.02.2017 та 13.02.2017 р. без попереднього узгодження заходили до офісу приватної компанії «КомСервіс», ніби знімаючи фільм про стан ринку охоронних послуг України. При цьому журналісти перешкоджали роботі персоналу фірми та принижували співробітників «КомСервісу».
На думку членів Комісії, журналісти ІА «Сіріус» своїми діями порушили ст. 41 Конституції України, ст. 319 Цивільного кодексу України та ст. 26 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».
Нагадаємо, що раніше вказана група журналістів знімала фільм під назвою «Инспекция групп быстрого реагирования на тревожный сигнал известных киевских охранных фирм»; під час фільму за кадром лунає голос, схожий на голос директора фірми «Сіріус» пана І. Ніколенка»).
Нагадаємо також, що на початку липня журналісти київської газети «Наша версія», знаходячись на одному з об’єктів фірми «Сіріус», телефонували пану Ніколенку з проханням оголосити учбову тривогу; проте директор «Сіріусу» відмовився надсилати групу швидкого реагування, мотивуючи відмову неіснуючими «пробками» (див. ВІДЕО).

Довідка: Комісія з журналістської етики – неурядова організація, яка є корпоративним інститутом громадянського суспільства, що розглядає конфліктні ситуації етичного та професійного характеру; голова Комісії – відомий журналіст і медіа-експерт Андрій Куликов. Офіційна сторінка Комісії у Фейсбуці налічує 1500 передплатників.

Автор: Інформ бюро «Сек’юриті ЮЕй»