NY Security Day 2012

14 грудня 2012 року в Києві в рамках заходу NY Security Day 2012 відбулося відкрите професійне ток-шоу «Що загрожує недержавним об’єктам безпеки?». Організатором заходу виступила медіа-група «Сек’юриті ЮЕй».

У дискусії з питань оцінки стану й перспектив розвитку недержавного сектора безпеки брали участь провідні спеціалісти і професіонали ринку безпеки України.

Головними спікерами ток-шоу виступили Василь Крутов, Олександр Музиченко, Борис Платкевич, Ігор Місевич, Олег Западнюк і Олександр Бухар.

Відкрив ток-шоу віце-президент УСПП з корпоративної безпеки Василь Крутов з темою «Недержавна система безпеки. Що ж це насправді?». У своїй невеликій доповіді пан Крутов розповів про перші кроки до легалізації розвитку недержавного сектора безпеки і про те, наскільки ефективним є громадянський проект «Недержавна система безпеки підприємництва». Ця тема вже не перший рік хвилює учасників ринку, і тому викликала дискусії та спори.

Генеральний директор АБ «Тайфун», віце-президент УФПБ Олександр Музиченко продовжив ток-шоу з нагального питання «Стан ринку охоронних послуг». Олександр Карпович торкнувся не тільки проблеми «якості охоронних послуг, які надаються», але й пояснив різницю між поняттями «демпінг» і «недобросовісна конкуренція». Пан Музиченко вважає, що не слід плутати ці поняття, тому що демпінг — це ЗАКОННИЙ продаж своїх послуг, який може дозволити собі тільки виключно крупна, сильна компанія.

Слід відзначити, що презентація теми «Стан ринку охоронних послуг» стала однією з найбільш неоднозначних, адже супроводжувалася гарячими дискусіями між учасниками.

Після короткої перерви на каву, під час якої гості цього заходу змогли обговорити важливі проблеми в неформальній, особистій бесіді, до виступу був запрошений заступник Голови Громадянської ради Держкомпідприємництва, президент-голова Правління УСПТБ Борис Платкевич з виступом на тему «Державне регулювання у сфері охоронної діяльності і пожежної безпеки», продовживши питання демпінгу.

Після обговорення питань державного врегулювання учасники ток-шоу перейшли до обговорення теми «Захист вітчизняного виробника». Головним спікером виступив генеральний директор ПП «АРТОН» Ігор Місевич. Він відзначив, що 70% продукції цього підприємства орієнтовано на експорт. Тому більша частина презентації Ігоря Захаровича була побудована навколо проблеми так званого «економічного нонсенсу», який створюється державними органами влади, коли на практиці реалізується модель «Чим більше продукції підприємства іде на експорт, тим йому від того гірше». Також пан Місевич порівняв системи сертифікації в Європі та в Україні; порівняння було не на користь останньої.

Одна з актуальних проблем сучасного ринку безпеки України — це «Яким чином місцеві органи влади разом з органами МВС створюють проблеми бізнесу в сфері земельних відносин?» Це питання розглядав генеральний директор охоронної корпорації «СПРУТ» Олександр Бухар на прикладі ситуації, що склалася навколо цієї корпорації.

Фінальним виступом стала презентація «Внутрішні загрози охоронних компаній» експерта з охорони масових заходів Олега Западнюка. Пан Западнюк зосередив увагу учасників на внутрішніх загрозах в рамках існуючого клієнт-орієнтованого підходу в роботі охоронних компаній. До виступу Олега Богдановича неочікувано приєднався журналіст Дмитро Федоренко (Агентство незалежних журналістських розслідувань), надавши цікавий фотозвіт «ляпів» Євро-2012 з боку охоронних компаній. Пана Федоренка підтримала Олена Треммері, член Асоціації Європейських журналістів, відзначивши повну «мовну» непідготовленість охорони в процесі спілкування з зарубіжними гостями. Але, незважаючи на суперечку, що розгорнулася, виступ пана Западнюка закінчився на позитивній ноті.