Круглий стіл на тему «Громадська платформа «Реформуємо галузь охоронної діяльності»

19 травня 2015 р. в Харкові відбувся круглий стіл, організований Харківською обласною громадською організацією «Спілка працівників сфери безпеки», на тему «Громадська платформа «Реформуємо галузь охоронної діяльності» за участі президента ВМТ «Українська федерація професіоналів безпеки» Сергія Сидоренка і керівників суб’єктів охоронної діяльності м. Харкова.

На круглому столі було розглянуто такі питання:

  • Обговорення громадської платформи
  • Внесення законодавчих ініціатив
  • Дерегуляторна політика у сфері охоронної діяльності
  • Антидемпінгова політика
  • Забезпеченість спеціальними засобами і зброєю
  • Проблемні питання з мобілізації спеціалістів охоронної діяльності
  • Питання кадрового забезпечення тощо.

У роботі круглого стола взяли участь керівники охоронних компаній м. Харкова:
ГК «Охорона і безпека», ТОВ «Охорона і технологія», ТОВ «Інекс», ГК «Кратос», КП «Муніципальна охорона», ТОВ «Бриг», ГК «Каскад», ТОВ «Бастіон», ТОВ «Стелс», ТОВ «О-Мега», ПП «Шанс», ТОВ «Агентство комерційної безпеки», ТОВ «Аванпост», ТОВ «Бізон-Безпека ЛТД», ПП «Правопорядок», ПП «Кобальт», ПП «Ніко» (Днепропетровск) Дніпропетровської обласної громадської організації «Асоціація охоронних підприємств».

У своєму виступі президент УФПБ Сергій Сидоренко поінформував присутніх про створення громадської платформи, про її мету і завдання, про проведену роботу і досягнуті результати. Він закликав керівників охоронних структур долучитися до роботи платформи і включити своїх спеціалістів до складу робочих груп для роботи за напрямами.

Сергій Сидоренко розказав про ситуації з плановими перевірками суб’єктів охорони після короткочасного мораторію на перевірки, про ставлення до цього питання МВС і Кабінету Міністрів України, про роботу, яку проводить МВС України без інформування громадськості про зміни ліцензійних умов. Така прихованість навіює думки про лобіювання інтересів тієї ж структури МВС — ДСО.

У зв’язку з цим Сергій Сидоренко закликав учасників круглого столу активно долучитися до роботи з підготовки пропозицій до проекту ліцензійних умов з урахуванням виявлених колізій і запобігання обмежень недержавного сектора безпеки. Він пообіцяв докласти зусиль для включення пропозицій від громадськості в основний проект МВС щодо зміни ліцензійних умов.

У ході обговорення з проблемними питаннями виступили директор ПП «Аванпост», голова ревізійної комісії СПСБ Василь Гурдін, директор ГК «Охорона і безпека» Сергій Чернишов, які торкалися питань ціноутворення на ринку охоронних структур, економічного розвитку галузі, мобілізаційних питань.

Голова правління СПСБ Володимир Косенко підтримав виступ Сергія Сидоренка і повідомив, що спеціалісти ГТОВ «СПСБ» увійдуть до складу робочих груп.

Володимир Косенко озвучив останні рішення — з питань мобілізації, які розглядалися на круглому столі в Харкові 14 травня за участю керівника Харківського обласного військкомату, представників обласної державної адміністрації, керівників крупних заводів і підприємств Харкова, громадських організацій з питань «бронювання» необхідних кадрів для нормального функціонування підприємств.

Директор ГТОВ «СПСБ» і підприємства «Центр СПБ» Олег Лисяк у своєму виступі підкреслив необхідність виконання вимог ліцензійних умов і внесення поправок до Закону України «Про охоронну діяльність», а також поінформував учасників круглого столу про ініціативу Міносвіти України відмовитися видавати документи про освіту, виготовлені фотокомп’ютерним способом, і перейти на документи, виготовлені типографським способом. У зв’язку з цим свідоцтва про присвоєння робочої спеціальності «Охоронник» будуть видаватися тільки паперового зразка.

Джерело: http://www.allsecurity.kh.ua/